تبلیغات
کلبه کاردستی - کاردستی زیبا و آسان پرنده لوله ای!

کاردستی زیبا و آسان پرنده لوله ای!

کاردستی که در ادامه آموزش داده می شود بسیار زیبا و در عین حال ساده است.

این کاردستی زیبا را می توانید در خانه یا مهد کودک با وسایل موجود به سادگی بسازید.

مواد لازم:

چند برگ کاغذ رنگی (ما در اینجا از ۵ برگ استفاده کرده ایم.)

چسب مایع

گیره آویز لباس (برای بند رخت)

قیچی

برای ساختن  پرنده به صورت زیر عمل کنید:

 

۱- ابتدا کاغذ های رنگی را به عرض متناسب (۲٫۵ تا ۳ سانتی متر)  و طول های ۸, ۱۰ , ۱۲ ,۱۴ ,۱۶ سانتی متر  ببرید. ( می توانید طول های برش را بر اساس نیاز تغییر دهید)

۲- انتهای آنها را روی هم گذاشته و انتهای همگی را با چسب به هم بچسبانید. (می توانید از گیره برای نگه داشتن قسمت چسب خورده استفاده کنید تا خشک شود. سعی کنید هوش حل مسئله کودک را تحریک کنید، از او بپرسید ” به نظرت چطور این ها رو تا وقتی بچسبند روی هم نگه داریم؟” اگر پاسخ کودک استفاده از دست به جای گیره بود، چهت دهی کنید : ” خب دستمون خسته میشه! به نظرت اینجا هیچ وسیله ای نیست که بتونیم ازش در این مورد استفاده کینم؟” ، اگر باز هم به جواب مطلوب نرسیدید، از او نظر بخواهید: “نظرت چیه که از گیره استفاده کنیم؟” ، در هر صورت او را تشویق کنید.)

۳-پس از خشک شدن ، شما باید چند نوار کاغذ رنگی داشته باشید که از یک طرف به هم چسبیده اند.

۴- بالاترین کاغذ را با کمترین شعاع لوله کنید (کوچک ترین لوله  پرنده جلویی در شکل) و با چسب محکم کنید (دوباره می توانید از کودک در مورد نگه داشتن کاغذ نظر بپرسید) ، کاغذ دوم را با شعاع کمی بیشتر و تا آخرین کاغذ این کار را ادامه دهید.

۵- حالا بخش بدن پرنده آماده شده است. به سراغ دم می رویم. برای دم می توانید برش های کاغذ هم عرض یا کمتر از عرض بدن داشته باشید. طول برش را از ۵ تا ۱۷ سانتی متر قرار دهید (۵,۸,۱۱,۱۴,۱۷)

۶- بخش نوک را از روی شکل بسازید

 

۷- نحوه ی ساخت  سر پرنده کاملا در تصاویر مشخص است.

۸-برای چشم ها می توانید از یک کاغذ لوله شده استفاده کنید.


http://www.koodakcity.com[ 1390/10/17 ] [ 16:52 ] [ فرنیا محمدیان ]